Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Krakatoa Power

Chcete od nás štěně?

Vítejte na stránce krakatoapower.wbs.cz v sekci Chcete od nás štěně?

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

 

Vzhledm k tomu , že si někteří lidé  pletou pojmy "předpoklady" a "záruka" , jsem se rozhodla napsat  "pár vět".

 

Skuteční zájemci o chovatelský svět mohou po dohodě získat štěně " s předpoklady" pro výstavy a chov - co to je "předpoklad ?"...předpoklad u štěněte znamená , že díky svému exteriéru , povaze a v DANÝ čas posouditelnému stavu ( mléčný skus , počet mléčných zubů , uložení varlat ) a viditelným exteriérovým vlastnostem i  povahovému vývoji , které odpovídají standartu  se dá PŘEDPOKLÁDAT  , že by se dále mohl vyvinout  v chovného a výstavního jedince. PŘEDPOKLAD však není zárukou toho  , že dané znaky zůstanou  po dalším vývoji ve stejném stavu!

Co je "ZARUKA?

Jako chovatel , přes veškerou svou snahu  , neumím dát záruku za budoucí stav štěněte . Pokud chcete mít "záruku" , je třeba počkat do určitého věku psa , kdy již dané vlastnosti a znaky se vývojem nemohou změnit!

Psi i feny jsou zařazovány do chovu na základě chovných podmínek , které jsou zaměřeny na exterier psa i jeho povahu . AST má ve svých podmínkách pro zařazení do chovu i požadované vyšetření na ATAXII , kdy postižený jedinec nemůže být do chovu zařazen. Do chovu jsou zařazeni jedinci Clear (čistí ) nebo carrier (nosiči , kteří nikdy touto nemocí neonemocní ) . Kdy jedinci s výsledkem carrier můžou být krytí jen s jedincem clear.

Nicméně naše zvířata dále OFICIALNĚ testujeme v ČR ( Brno , MVDr. Snášil )  na DKK , a  DLK (i když to bohužel , stále není  nutnost k uchovnění a dalšímu využití v chovu)

Ovšem ani u testovaných rodičů nemáte nikdy záruku! I ve vrhu po rodičích s výsledkem A / A  , kryté stejně hodnoceným psem se může u některého z potomků dysplazie projevit. Zkuste si sami zjistit jaký stupen dysplazie je označován jako těžký v předpisech FCI a CMKU. A samozřejmě jakou roli zde hraje péče o rostoucí štěně!!!!

Ten kdo si pořizuje štěně  , musí počítat s tím , že vlohy pro určité znaky a bohužel i pro onemocnění  může pes zdědit po předcích , jehož jméno v jeho čtyřgeneračním PP už ani nenajdete. Nikdo , ani ten nejserioznější chovatel  , nemůže zaručit , že štěně , které si kupujete  , bude bez problémů zařazeno do chovu  a že z něj vyroste šampion. Hledáte - li psa 100% bez vad , musíte si koupit psa dospělého. Znění chovatelského řádu FCI  je jasně řečeno , že "prukazy o původu psů uznávané FCI se považují za platný doklad o původu , nikoliv však za osvědčení o vlastnostech zapsaného psa." Pes je totiž živý tvor a každý by si měl uvědomit , že genetika je věda velmi složitá.

 

Pokud Vám nějaký lepší chovatel nabídne štěně se zárukou - neváhejte!

U nás totiž máme jen štěnata  ( a zdaleka ne všechna ) s "předpoklady"  stát se výstavním šampionem nebo chovným jedincem!

 

STÁLE CHCETE ŠTĚTĚ OD NÁS ?

Než se k nám vydáte na "obhlídku" , přibližte si tedy pár řádky jak to u nás chodí.......protože naše fenky ( psy "zatím" nemáme) nedostávají  krmení  naservírovanou  ze sterilních  , lesklých pytlů do pozlacených misek. Nespí s semnou v posteli , dokonce se stane , že jsou i samy doma , když se věnuji jiným zájmům , ale i přesto je jim vyhrazena velká část mého bdělého času :)

Psi žijí ve svých vlastních psích prostorách a lidé v lidských. Všechny prostory vytvářejí jisté prusečíky , ve kterých se setkáváme všichni. Celý chod domácnosti je ustanoven tak , aby všichni jeho členové měli maximum pohodli.

Psy mám ráda , ale právě proto , že jsou to psi. Nenahrazují mi společnost člověka , ani nevyplnují jen a pouze můj život. Snažím  se ale , aby dostali maximum ke svému spokojenému životu.

Veškeré info o našich psech - výstavní , zdravotní , získáte na těchto stránkách , a jsou vám k dispozici i u výběru štěněte. Štěně od nás je vhodné k odběru , kterou já uznám za vhodnou. Jsou štěnata , která mohou svůj první domov opustit již v 7 - 8 týdnu , a pak jsou taková , zejména z početnějších vrhů , která přes náš práh do světa vykročí třeba až v týdnu 10 - tém. Vše se řídí dle momentálních potřeb jedince. Štěnata jsou navyklá jak na klasické krmení , tak na granulované , protože všem doporučím klasické krmení , ale je na každém jakou cestu výživy u svého psa zvolí. Naši psi pobíhají , pokud to počasi dovolí , celý den venku , mají volný přístup na trávu .....nežijí v žádném sterilním prostředí. Je tím podporován rozvoj dobré imunity , ale taky přísup k různým běžným "fujtajblíkum" se kterýma se i dále celý život "normální" pes potkává.

Každé štěně od nás odchází odčervené , vakcinované , čipované + pet pass , kupní smlouva , která je právnicky ošetřena a platná dle nového občanského zákoníku.

Při setkání vám budou předvedena všechna štěnata z vrhu , která budou v současné době k vidění , aby jste byli schopni zhodnotit ne jen stav jednoho štěněte , ale i sourozenců , matka i otec ( pokud bydlí u nás ) aby jste získali představu  o možném vzezření a chování vašeho budoucího psa. Samozřejmě je porada o charakteru toho kterého štěněte vhodného právě k vašemu životnímu stylu , pokud již takové jsou rozeznatelné , protože štěnata okolo 2 měsíce věku  zpravidla vykazují  základní běžný charakter a temperament danému plemeni.  Chovatel v té době spíš může odhadnout  - zejména díky znalosti rodičů , popřípadně dalších předků jak se štěnata budou dále vyvíjet.

A CO VÝSTAVY?.....JSOU JEN NA VAŠEM UVÁŽENÍ.......

Z velké části  si pro štěnata chodí běžní zájemci , kteří si pořídí "psa pro psa". Nedávám žádný záruční list na to , že naše štěně , zrovna toto vybrané , bude šampionem, nebo vyhledávaným krycím psem. Snažím se jen o to , vložit do našich odchovů maximum předpokladů pro dobré zdraví , hezký exterier a správnou povahu.

Ani já nepatřím mezi " výstavní šílence" , ano výstavy navštěvujeme - jinak to ani nejde , ale jen ty které uznáme za vhodné + výběr rozhodčího . Začali jsme navštěvovat i zahraniční výstavy , které nás také v mnohém poučily :)

A JAK JE TO S CENOU?

Asi těžko může někdo předpokládat , že štěně je levná záležitost. Taková obvyklá česká cena štěněte ani zdaleka neodráží náklady na chov. Všichni za svou práci chtějí peníze. I štěně stojí peníze. Jen v případě nějaké projevené vady (v době koupě) je cena nižší.

U vyjjímečně nadějných štěnat , u kterých předpokládám , že by v budoucnu mohla  dále působit v mém chovu  je možno spolumajitelství.Cena takových štěnat je pak je pak dle vzájemné dohody, pokud budoucí zájemce  bude ochoten přistoupit  na danné podmínky  a umožní využití v mém chovu.

 

 

 

 

TOPlist